systemy alarmowe, inteligentne instalacje, telewizja przemysłowa, monitoring poznań, alarmy poznań

Alarmy Poznań

INSTALACJE alarmowe

Alarmy Poznań – najnowsze rozwiazania 

renomowani producenci        

5 lat gwarancji na instalacje alarmowe.                          

Bezpłatna wycena.

Doświadczeni serwisanci systemów alarmowych

Montaż i wybór różnorodnych systemów alarmowych

Ochrona osób i mienia jest ważna zarówno w firmach, na osiedlach mieszkalnych, jak i w domach czy na prywatnych posesjach. Odpowiednio dobrane systemy alarmowe mogą ograniczać zagrożenia związane  z kradzieżą, ale i zaprószeniem ognia czy uwalnianiem się tlenku węgla.   

montaż alarmów Poznań

ALARMY Poznań

Co warto wiedzieć na temat systemów alarmowych? 

Montaż alarmów w Poznaniu obejmuje zarówno systemy ochrony przed włamaniem, jak i systemy przeciwpożarowe. Mogą być połączone w ramach jednego systemu inteligentnego domu. Systemy alarmowe bez wątpienia pozwalają chronić się przed potencjalnym włamaniem czy kradzieżą. Ponadto jednak mogą zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców, a także komfort życia. W bardziej zaawansowanych systemach alarmowych można sterować oświetleniem, automatyką domową, ogrzewaniem, otwierać bramy automatyczne, elektrozaczepy w furtkach czy monitorować uwalnianie się gazów w pomieszczeniach. Nowoczesne instalacje alarmowe w Poznaniu są oparte o manipulatory dotykowe, które umożliwiają Państwu sterowanie całym systemem. Na karcie pamięci takiego urządzenia zapisana jest mapa obiektu, dzięki czemu ułatwione jest sterowanie poszczególnymi elementami systemu alarmowego. W nowoczesnych systemach alarmowych dostępna jest także zdalna kontrola z poziomu aplikacji. System alarmowy może składać się z wielu elementów. Wśród najważniejszych można wymienić: centralę alarmową, manipulatory, wszelkiego rodzaju czujki, ekspandery, kontroler systemu bezprzewodowego, system powiadamiania GSM, GPRS, czy też sygnalizatory optyczno-akustyczne i akustyczne. Montując systemy alarmowe w Poznaniu mogą Państwo dopasować wielkość i stopień rozbudowania instalacji do swoich potrzeb. W tej kwestii można liczyć na kompleksowe doradztwo. Można również skonfigurować system alarmowy z systemem monitoringu budynku tak, aby ze sobą współpracowały.

Montaż alarmów w Poznaniu

Jakie wyróżniamy czujniki systemu alarmowego ?

Jeżeli chcą Państwo zdecydować się na instalację systemu alarmowego, to powinni Państwo wiedzieć jakie systemy czujników mogą być zastosowane. Otóż wyróżniamy czujniki ruchu, a wśród nich do wyboru są: czujniki pasywne podczerwieni PIR, czujniki mikrofalowe MW lub czujniki dualne PIR+MW. Ponadto możliwe jest zamontowanie czujników obwodowych, tzw. kontaktronów. W zależności od potrzeb można zamontować w ramach instalacji systemu alarmowego także czujki zbicia szyby, drgań, zalania, czadu, gazu, dymu, czy też bariery podczerwieni. Warto podkreślić, że jeśli chodzi o czujniki ruchu, to dualne są bardziej odporne na występowanie fałszywych alarmów. Elektronika analizuje sygnały i przekazuje je dalej wtedy, gdy otrzyma sygnał o naruszeniu od obydwu detektorów. Ruch jest zatem wykrywany poprzez zmianę temperatury przy przecięciu wiązki czy też wykorzystanie efektu Dopplera. Kontaktrony wykorzystują działanie pola magnetycznego. Składają się z magnesu, a także elementu z zatopionymi dwoma stykami. Takie czujki stosuje się do zabezpieczenia drzwi oraz okien. W momencie, gdy okno zostanie otwarte, następuje odsunięcie magnesu od kontaktronu, a przez to rozwarcie styków, co wywołuje głośny alarm. Kiedy konieczne jest podłączenie większej ilości czujek do centrali stosuje się ekspandery. Dobrze sprawdzają się chociażby gdy czujki znajdują się w oddalonej lokalizacji od centrali, np. przy garażu. Wtedy czujki łączy się z ekspanderem, a ekspander z centralą alarmową. W przypadku gdy chce się rozbudować centralę alarmową o czujki bezprzewodowe konieczny jest kontroler systemu bezprzewodowego. 

montaż alarmów

Montaż alarmów w Poznaniu

Dla kogo dedykowana jest usługa ?

Wszystkie osoby, które chcą zapewnić w swoim domu wysoki poziom bezpieczeństwa i mieszkają w okolicy, gdzie zdarzają się włamania czy kradzieże powinny pomyśleć o instalacji systemów alarmowych. Usługa montażu instalacji alarmowych w Poznaniu jest dostosowana do Państwa potrzeb i w przypadku nowoczesnych systemów może być rozbudowywana o kolejne moduły. To doskonały wybór także dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć mienie firmy. Posiadanie systemów alarmowych jest często niezbędne, gdy chce się dobrze ubezpieczyć budynek na wypadek pożaru, wybuchu gazu, włamania, aktów wandalizmu bądź kradzieży. Można wtedy uzyskać korzystniejszą polisę ubezpieczeniową. Jeżeli w ostatnim czasie zdarzały się akty wandalizmu czy włamania w okolicy, to lepiej odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie i zainwestować w instalację systemów alarmowych. Poszerzając system alarmowy o odpowiednie czujki mogą Państwo zapewnić większą skuteczność czy też rozszerzyć zakres jego działania.         

Gdzie sprawdzi się instalacja systemów alarmowych?

Systemy alarmowe w Poznaniu to oferta skierowana do inwestorów prywatnych i biznesowych. Instalacje systemów alarmowych sprawdzą się nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale i tych istniejących, gdzie chce się zapewnić większy poziom bezpieczeństwa. Oczywiście w nowo budowanych obiektach łatwiej jest poprowadzić wszystkie przewody, gdyż mogą być zamontowane podtynkowo. Z kolei w istniejących budynkach można je poprowadzić w listwach natynkowych. Warto też wykorzystać elementy bezprzewodowe, np. detektory ruchu działające na baterię alkaiczną albo bezprzewodowe sygnalizatory optyczne i akustyczne. Możliwy jest także wybór centrali alarmowej zasilanej baterią.  Rozmieszczenie elementów systemów alarmowych jest bardzo ważne. Na pewno centrala alarmowa powinna znajdować się w podobnej odległości od czujek ruchu czy sygnalizatorów. W ten sposób może być zapewniony dobry zasięg, a sprzęty systemu alarmowego mogą komunikować się pomiędzy sobą. Manipulator numeryczny najlepiej umieścić blisko wejścia do domu czy też garażu. Można też umieścić go na piętrze. W sytuacji, gdy uzbraja się alarm na noc i w tym miejscu znajduje się sypialnia jest to wygodniejsze. Instalacja sygnalizatorów optycznych i akustycznych powinna mieć miejsce zarówno na zewnątrz przy wejściu, jak i blisko źródeł zagrożenia w przypadku sygnalizatorów gazu czy dymu. Warto, stosując różne sygnalizatory zadbać o to, by każdy z nich miał inny sygnał. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i firm. Dzięki temu rodzina będzie wiedziała z jakim typem zagrożenia ma do czynienia. Podobnie sytuacja będzie wyglądała w firmie i tutaj oczywiście konieczne będzie przeprowadzenie rutynowych ćwiczeń, czyli choćby alarmów przeciwpożarowych. Sensory można umieścić także na ramach okien czy framugach drzwi, dzięki temu może być szybko wykryta próba ich otwarcia. Sygnalizatory umieszczane na zewnątrz muszą być chronione przed zalaniem czy zmianą temperatury. Ważna jest zatem odpowiednia wysokość montażu. Czujniki ruchu montowane w pomieszczeniach działają najlepiej umieszczone w rogu na wysokości od 180 do 250 cm. Decydując się na montaż systemów alarmowych w Poznaniu, mogą Państwo liczyć na profesjonalne wykonanie usługi z odpowiednim rozmieszczeniem wszystkich czujników, sensorów i sygnalizatorów. 

Dlaczego warto zdecydować się na system alarmowy w firmie czy też domu?

Podstawową zaletą instalacji systemów alarmowych w domu czy też firmie jest zapewnienie bezpieczeństwa. Jednak nie jest to jedyny atut takiego rozwiązania. Decydując się na system alarmowy zyskują Państwo: 

 • ochronę przed wtargnięciem lub włamaniem;
 • wykrywanie incydentów takich jak zalanie, wybuch pożaru, czy utlenianie się tlenku węgla z instalacji sanitarnej;
 • obecność systemu powiadomienia o włamaniu czy innym incydencie poprzez SMS;
 • współpracę systemu alarmowego z systemem kontroli dostępu, zatem przepływem osób i pojazdów, otwieranie drzwi kodem lub kartą;
 • możliwość wdrożenia profesjonalnej infrastruktury zapewniającej ochronę przeciwzalaniową, czy też przeciwpożarową;
 • produkty systemu alarmowego mogące współpracować z centralą firmy ochroniarskiej, co pozwala w razie zagrożenia automatycznie powiadomić grupy interwencyjne;
 • możliwość wyboru nowoczesnych systemów alarmowych wraz ze sterowaniem oświetleniem czy roletami zewnętrznymi;
 • możliwość włączenia oświetlenia awaryjnego w przypadku braku napięcia.                
serwis systemów alarmowych, naprawa systemów alarmowych

Serwis systemów alarmowych

jak dbać o instalację i jak często wykonywać przeglądy? 

Aby system alarmowy pracował bez zarzutu należy dbać o regularny serwis. Należy sprawdzać stan techniczny elementów instalacji systemu alarmowego, a także przeprowadzać okresowe konserwacje. Serwis systemów alarmowych może oczywiście zostać zapewniony w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości czy usterek w ramach ochrony gwarancyjnej czy też usługi pogwarancyjnej. Serwis systemu alarmowego obejmuje: 

 • przegląd zasilania;
 • przegląd czujek;
 • przegląd sygnalizatorów;
 • przegląd komunikatora. 

W czasie serwisu zużyte elementy mogą zostać wymienione na nowe, instalacja może być gruntownie wyczyszczona, a oprogramowanie danego systemu alarmowego zostaje zaktualizowane. Nie należy bagatelizować wykonywania czynności serwisowych i konserwacyjnych, gdyż one gwarantują, że w sytuacji zagrożenia system alarmowy spełni swoją rolę, czyli powiadomi o istniejącym zagrożeniu czy też odstraszy intruza. Na pewno istotne znaczenie ma kontrola czujników dymu i czadu, gdyż one bezpośrednio chronią zdrowie i życie mieszkańców domu czy pracowników firmy. 

Serwis systemów alarmowych powinien być wykonywany regularnie. Częstotliwość zależy przede wszystkim od typu chronionego obiektu, a także obowiązujących wymogów bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o domy, mieszkania czy też małe firmy wystarczy serwisowanie co pół roku. Należy serwisować instalację alarmową przynajmniej raz do roku. Jeżeli chodzi o większe firmy czy budynki użyteczności publicznej serwis powinien być częstszy, nawet co trzy miesiące. Tam, gdzie istnieje duże ryzyko włamania ze względu na rejestrowane incydenty, warto serwisować system alarmowy nawet co miesiąc. Na pewno częstszy serwis dotyczy banków czy innych instytucji finansowych, ale również budynków w tych dzielnicach, gdzie przestępczość jest wyższa.     

Dobry system alarmowy może zapewnić większe bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z usług naszej firmy oferującej montaż systemów alarmowych w Poznaniu. 

Firmy, które nam zaufały

Poznaj firmy, które obdarzyły nas zaufaniem i powierzyły nam kwestie bezpieczeństwa.
Współpracowaliśmy z wieloma klientami, dla których opracowywaliśmy różnego rodzaju dokumentacje,
audyty i świadczyliśmy usługi z zakresu montażu systemów alarmowych. 

NASZE DOŚWIADCZENIE W LICZBACH

0 +
LAT NA RYNKU
0 +
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0 +
m2 ZABEZPIECZONYCH POWIERZCHNI

Wszystko to sprawia, że montaż monitoringu, wykonany przez naszą firmę jest w pełni zgodny z wytycznymi, prawem i oczekiwaniami klientów. Instalacje kamer dostarczane przez Intelectro są oparte na najwyższej jakości podzespołach, których doborem i analizą zajmują się wyłącznie doświadczeni specjaliści. Skorzystaj z naszej wiedzy, zaangażowania i ambicji – zadzwoń i uzyskaj wycenę instalacji systemu alarmowego.

Jeżeli interesuję Cię projekt, serwis lub montaż alarmu

i umów się na bezpłatną wycenę !