systemy alarmowe, inteligentne instalacje, telewizja przemysłowa, monitoring poznań, alarmy poznań

INSTALACJE elektryczne

montaż instalacji elektrycznych

Integracja z automatyką budynkową

pomiary i badania elektryczne                    

Szybka i darmowa wycena.

Modernizacja istniejących instalacji elektrycznych 

Instalacje elektryczne – usługa dla inwestorów prywatnych i firm

Dobrze wykonana instalacja elektryczna powinna zapewniać bezpieczeństwo, komfort użytkowania i ochronę użytkowników budynku przed porażeniem prądem. Dlatego też jej wykonanie należy powierzyć doświadczonym specjalistom. Nasza firma gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Montujemy nowe instalacje elektryczne w Poznaniu, a  także serwisujemy oraz naprawiamy już istniejące. Przygotowujemy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne instalacje elektryczne z wykorzystaniem smart rozwiązań. Zajmujemy się także modernizacją czy wymianą instalacji. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które świadczymy na terenie Poznania i okolic.

Jak przebiega proces realizacji montażu instalacji elektrycznej przez Intelectro ?

Na samym początku zachęcamy do kontaktu podczas którego poprosimy Państwa o podanie kilku podstawowych informacji na temat planowanej inwestycji. Następnie przygotujemy koncepcję oraz ofertę wykonania instalacji elektrycznej. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, w której określamy pełen zakres prac, a także terminy realizacji. Po podpisaniu umowy przechodzimy do wykonania montażu. W ostatnim etapie przygotowujemy  dokumentację wykonawczą oraz przeprowadzamy niezbędne pomiary.  
Do każdego zlecenia podchodzimy z największym profesjonalizmem. Szanujemy czas naszych klientów, dlatego też zawsze dotrzymujemy ustalonych terminów.

montaż instalacji elektrycznych

Montaż instalacji elektrycznych od podstaw – najwyższa jakość usług elektrycznych w Poznaniu i pełen profesjonalizm.

Wykonujemy kompleksowy montaż instalacji elektrycznej od podstaw w nowo budowanych obiektach, domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Nasze usługi obejmują między innymi:
• instalacje elektryczne
• „biały montaż: gniazda i oświetlenie;
• instalacje monitoringu;
•Instalacje alarmowe
• przygotowanie instalacji zasilania kabli grzewczych, zarówno w rynnach, jak i wewnątrz i wokół budynku ( podjazdy, lustra w łazienkach );
• instalacje elektryczne pod ogrzewanie podłogowe;
• instalacje fotowoltaiczne.
• Modernizację instalacji elektrycznych;
• wymianę okablowania i ułożenie nowego okablowania;
• wymianę rozdzielni oraz zabezpieczeń;
• montaż gniazd USB;
• montaż oświetlenia LED oraz LED RGB.

Na co należy zwrócić uwagę przy montażu instalacji elektrycznej w nowym budynku?

Jedną z podstawowych czynności, niestety często pomijaną, jest właściwe rozmieszczenie i zaplanowanie odpowiedniej ilości łączników i gniazd elektrycznych. Przemyślana i dobrze zaplanowana instalacja elektryczna zapewnia komfort użytkownikom budynku. Dzięki temu nie musimy stosować przedłużaczy czy też sterować oświetleniem przez łącznik, który został zainstalowany w niewygodnym lub oddalonym miejscu. Odpowiednia liczba gniazd jest ważna też dlatego, by nie przeciążać instalacji. Jedno gniazdo może być nieprzystosowane do obsługi wielu sprzętów, które dodatkowo podłączone są do przedłużacza. Kolejnym aspektem na, który należy zwrócić szczególną uwagę jest obliczenie zapotrzebowanie na energię w domu. Dzięki takim działaniom możemy  zapobiec albo przynajmniej zniwelować ryzyko awarii. Odpowiednio wykonana instalacja elektryczna będzie spełniała wszystkie potrzeby teraźniejsze, jak i przyszłe, co oznacza, że możliwa będzie jej późniejsza rozbudowa.           

pomiary elektryczne poznań, przegląd instalacji elektrycznych

Regularny przegląd i instalacji elektrycznej - dlaczego jest tak ważny?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo. Podczas przeglądu sprawdzimy, jak pracuje cała instalacja. To pozwoli uniknąć awarii, która stanowiłaby zagrożenie dla zdrowia, ale też mogłaby się wiązać z kosztowną naprawą czy wymianą podłączonych sprzętów AGD lub RTV. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie instalacji elektrycznej i wykonywanie odpowiednich pomiarów.

Przegląd instalacji elektrycznej - co obejmuje?

W zakres przeglądu instalacji elektrycznej wchodzi:

 • ocena sprawności połączeń;
 • sprawdzenie osprzętów, a także zabezpieczeń;
 • zweryfikowanie oporności izolacji przewodów, a także uziemień instalacji.

Okresowy przegląd instalacji jest niezbędny dla zapewnienia sprawności użytkowanych urządzeń, ale też ochrony przed pożarem. Serwis instalacji elektrycznej rozpoczyna się od oględzin. Następnie nasz elektryk wykonuje próby i pomiary instalacji elektrycznej przy zastosowaniu odpowiedniej aparatury pomiarowej. Jeżeli chodzi o oględziny, to konieczne są następujące czynności: 

 • sprawdzenie sposobu ochrony przed porażeniem prądem;
 • zweryfikowanie występowania przegród ogniowych oraz innych środków zapobiegających rozproszeniu się ognia;
 • sprawdzenie doboru i ustawienia urządzeń zabezpieczających i sygnalizacyjnych;
 • sprawdzenie doboru przewodów ze względu na spadek napięć i obciążalność prądową; 
 • zweryfikowanie prawidłowego rozmieszczenia urządzeń do odłączania izolacyjnego oraz łączenia; 
 • sprawdzenie prawidłowości oznaczeń przewodów neutralnych oraz ochronnych;
 • sprawdzenie występowania przyłączeń łączników jednobiegunowych do przewodów fazowych;
 • zweryfikowanie występowania niezbędnych oznaczeń, schematów informacyjnych i ostrzegawczych;
 • sprawdzenie prawidłowości połączeń przewodów; 
pomiary elektryczne

Pomiary elektryczne Poznań oraz naprawy instalacji elektrycznej

W czasie przeglądów dokonywane są także pomiary elektryczne rezystencji instalacji, wykonany zostaje pomiar impedancji pętli zwarcia i sprawdzone zostaje samoczynne wyłączanie zasilania. Fachowiec  przeprowadzi dla Państwa próby funkcjonalne i operacyjne, a także sprawdzi spadek napięć. W przypadku wykrycia nieprawidłowości wykona naprawę elementów instalacji elektrycznej.   

Kto jest zobowiązany do okresowych przeglądów instalacji elektrycznej?

Obowiązek przeglądu instalacji elektrycznych wynika z przepisów prawa budowlanego, a dokładnie art. 62 stawy Prawo budowlane z dnia 07.07.1994 r.  (Dz. U. nr 106 z 2000 r. poz. 1126 z późniejszymi zmianami). Wskazują one, iż obiekty budowlane w czasie użytkowania powinny być poddawane co najmniej raz na 5 lat kontroli stanu technicznego oraz przydatności użytkowej. Obowiązek ciąży na właścicielu lub zarządcy danego obiektu i nie dotyczy domów jednorodzinnych. Obiekty przeznaczenia zagrodowego i letniskowego także objęte są obowiązkiem przeglądów instalacji elektrycznej. Choć jest wymóg sprawdzania wyżej wymienionych instalacji co 5 lat, to jednak zachęcamy, by robić to częściej, zwłaszcza wtedy, gdy instalacja elektryczna jest już wysłużona, czy też narażona na działanie czynników zewnętrznych. Na częstotliwość przeglądów instalacji elektrycznej wpływ ma przeznaczenie danego budynku, a także wynik poprzedniej kontroli. W miejscach pracy, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wybuchu, pożaru czy też porażenia elektrycznego przeglądy instalacji powinny być wykonywane raz do roku. Krótszy okres pomiędzy kontrolami dotyczy obecności wyziewów żrących, otwartych przestrzeni, czy też miejsc, gdzie występuje bardzo duża wilgotność albo temperatura powyżej 35 stopni Celsjusza.

Usługa montażu i serwisu instalacji elektrycznej w Poznaniu to gwarancja bezpiecznego użytkowania. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. 

FAQ

Ile kosztuje montaż instalacji elektrycznej w Poznaniu?

Cena zależy od rodzaju wykonanych instalacji, zastosowanych materiałów, ale też zakresu prac. Warto pamiętać, że każdy budynek ma inną specyfikę, stąd ceny ustalamy indywidualnie.

Czy montaż instalacji elektrycznej wymaga zgłoszenia?

Zgodnie z prawem budowlanym, zarówno montaż, jak i przebudowa instalacji elektrycznej nie wymagają ani pozwolenia, ani zgłoszenia.

Jak wygląda instalacja elektryczna w domu z bali?

Warto wiedzieć, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w budynkach z drewna zabronione jest instalowanie opraw oraz osprzętu instalacji elektrycznych na podłożu palnym. Przewody powinny mieć izolację do napięcia 750 V. Puszki, gniazda czy wyłączniki muszą być montowane na blaszanej podkładce.

Firmy, które nam zaufały

Poznaj firmy, które obdarzyły nas zaufaniem i powierzyły nam kwestie bezpieczeństwa.
Współpracowaliśmy z wieloma klientami, dla których opracowywaliśmy różnego rodzaju dokumentacje,
audyty i świadczyliśmy usługi z zakresu szeroko pojętych instalacji elektrycznych. 

NASZE DOŚWIADCZENIE W LICZBACH

0 +
LAT NA RYNKU
0 +
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0 +
m2 ZABEZPIECZONYCH POWIERZCHNI

Wszystko to sprawia, że montaż monitoringu, wykonany przez naszą firmę jest w pełni zgodny z wytycznymi, prawem i oczekiwaniami klientów. Instalacje kamer dostarczane przez Intelectro są oparte na najwyższej jakości podzespołach, których doborem i analizą zajmują się wyłącznie doświadczeni specjaliści. Skorzystaj z naszej wiedzy, zaangażowania i ambicji – zadzwoń i uzyskaj wycenę montażu instalacji elektrycznej.

Jeżeli interesuję Cię projekt, serwis lub montaż instalacji elektrycznej

i umów się na bezpłatną wycenę !