systemy alarmowe, inteligentne instalacje, telewizja przemysłowa, monitoring poznań, alarmy poznań

INTELIGENTNE domy

Inteligentne domy - smart systemy na miarę potrzeb

Inteligentne domy to świetne rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo oraz wygodę i komfort użytkowania budynku. Wybierając system inteligentnego domu od INTELECTRO otrzymujesz kompleksową usługę i gwarancję profesjonalnego montaż wraz z 5-cio letnią usługą serwisową.

 

inteligentny dom

INTELIGENTNE domy - zalety wdrożenia systemu smart home:

 • Komfort – systemy smart home są systemami w pełni intuicyjnymi. Wykorzystując możliwości automatyki, możemy zaplanować i zautomatyzować wiele czynności jak chociażby zamykanie żaluzji i  włączanie oświetlenia wokół domu po zmroku, ale też zwiększenie temperatury, gdy na zewnątrz robi się chłodno.
 • Kontrola – instalacja inteligentnego domu pozwala na pełną kontrolę obiektu, nawet gdy jesteśmy w pracy czy na wakacjach. Do tego celu doskonale sprawdzi się dedykowana aplikacja, która umożliwia zdalne zarządzanie urządzeniami za pośrednictwem smartfona.
 • Bezpieczeństwo – system smart home to również podniesienie naszego poziomu bezpieczeństwa. Szereg zainstalowanych czujników ( czujniki ruchu, obecności, dymu, czadu) przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu czuwa nad naszym domem i w razie wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia pozwala na automatyczne wysterowanie odpowiednich urządzeń np. załączenie wentylacji, odcięcie dopływu gazu lub wody, otwarcie okien czy wyzwolenie systemu alarmowego.
 • Oszczędność – instalacja smart home przynosi realne oszczędności. Rachunki za prąd, wodę czy ogrzewanie stają się niższe. To wszystko za sprawą inteligentnych systemów automatyki, które wyposażone w rozbudowane algorytmy, sterują pracą całego budynku.
 • Ekologia – korzystając z systemu inteligentnego domu, przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych. Systemy smart home potrafią nie tylko wpływać na mniejsze zużycie wody ale również wykorzystują światło słoneczne do wytwarzania czystej energię i ogrzewania.

Inteligentne domy — z jakich systemów się składają?

System inteligentnego domu jest zbudowany z:

 • komponentów funkcjonalnych, do których zalicza się oświetlenie, ogrzewanie, kamery, alarmy, czujniki czy gniazdka;
 • komponentów sterujących, wśród których znajdują się inteligentne panele, ale też sterowniki czy piloty.

System inteligentnego domu może obejmować przeróżne moduły. Wszystko zależy od naszych preferencji. Do najpopularniejszych funkcji możemy zaliczyć:

 • sterowanie oświetleniem;
 • regulowanie poziomu temperatury;
 • zarządzanie sprzętem RTV i AGD;
 • zarządzanie kamerami monitoringu;
 • sterowanie roletami;
 • alarmowanie w razie nietypowych zdarzeń ( zlanie, pożar, gaz, czad, itp. );
 • symulowanie obecności domowników.

Integracja wszystkich elementów umożliwia uzyskanie pełnej  kontrolę nad różnymi funkcjami i urządzeniami zainstalowanymi w obiekcie.

Inteligentny dom poznań

Inteligentne domy - dla kogo dedykowana jest to rozwiązanie? 

Inteligentne domy to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo. Jeżeli chcą Państwo zaoszczędzić na kosztach zużywanej energii, które z roku na rok rosną, to za sprawą smart rozwiązań jest to nie tylko możliwe, ale też bardzo łatwe. Nie można zapominać jak wiele pieniędzy każdego roku wydajemy na energię elektryczną. Szacuje się, że z roku na rok koszt energii mogą wzrastać nawet o 20%. Dzięki systemowi smart home można rzeczywiście zaoszczędzić. Przede wszystkim za sprawą możliwości inteligentnego i automatycznego sterowania ogrzewanie i oświetleniem. Już takie proste rozwiązania zapewniają dużą oszczędność. Doskonałym rozwiązaniem jest też funkcja symulowania obecności domowników, dzięki której w określonym czasie rolety są podnoszone lub opuszczane, co z kolei zapobiega utracie ciepła lub nadmiernemu nagrzaniu pomieszczeń.

Smart dom to świetny wybór dla Wszystkich. Doskonale sprawdzi się nie tylko w nowo budowanych domach, ale też już w istniejących. Systemy modułowe można również zamontować w mieszkaniach czy też apartamentach. Na takie rozwiązania powinni zdecydować się także deweloperzy. Trzeba także wiedzieć, że w przypadku smart domów nie ma znaczenia sama technologia budowy. Oznacza to, że na smart home mogą zdecydować się inwestorzy, którzy budują domy murowane, pasywne, ekologiczne czy drewniane. Oczywiście w miejscach użytku publicznego także można stosować systemy smart home, który w szybki i efektywny sposób umożliwia uzyskanie maksymalnych oszczędności, a przy tym wpisuje się w trend ekologiczny. Systemy modułowe to trafne rozwiązanie w biurach i biurowcach. Nie tylko zapewniają wygodną pracę, ale też obniżają koszty eksploatacyjne. 

Czym jest inteligentny dom?

W pełni zautomatyzowane systemy automatyki budynkowej były w sferze marzeń już w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Ówczesne systemy nie pozwalały jednak na uzyskanie maksymalnej wygody użytkowania. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Aktualnie pojęcie smart dom jest bardzo rozległe. Otóż to nie tylko budynek, który posiada urządzenia monitorujące czy system czujników. Smart dom obejmuje także zintegrowane systemy, które pozwalają na zarządzanie wszystkimi urządzeniami, znajdującymi się w budynku. Automatyka domowa jest tak zaprojektowana, że zapewnia komfort mieszkańcom, zwiększa poziom ich bezpieczeństwa, ale też obniża koszty eksploatacyjne. 
System inteligentnego domu może obejmować przeróżne moduły. Wszystko zależy od Państwa preferencji. Do najpopularniejszych funkcji można zaliczyć: 

 • sterowanie oświetleniem;
 • regulowanie poziomu temperatury;
 • zarządzanie sprzętem RTV i AGD;
 • zarządzanie kamerami monitoringu;
 • podnoszenie i opuszczanie rolet o wybranych porach;
 • alarmowanie w razie nietypowych zdarzeń. 

Jeżeli często Państwo wyjeżdżają, to doskonałym wyborem jest usługa symulowania obecności domowników. Obejmuje ona włączanie świateł czy muzyki, ale też opuszczanie czy podnoszenie rolet. System inteligentnego domu może zawierać też inteligentne gniazdka, inteligentne ogrzewanie, inteligentne czujniki bezpieczeństwa, zarządzanie kominkiem z płaszczem wodnym, system audio obejmujący multiroom czy automatyczne podlewanie ogrodu. 

Inteligentne domy w Poznaniu

Dlaczego warto skorzystać z usługi smart home?

Decydując się na system inteligentnych domów od Intelectro w Poznaniu zyskują Państwo kompleksowe doradztwo oraz najwyższą jakość usług. Montaż systemu smart home wykonywany jest przez doświadczonych pracowników, którzy przygotują dla Państwa ofertę spełniającą wszystkie oczekiwania. 

FAQ

 1. Czy system inteligentny dom sprawdzi się dla osób niepełnosprawnych bądź seniorów?
  Oczywiście, że tak. Dostępne są przeróżne moduły, które ułatwiają życie zarówno osobom z niepełnosprawnością, jak i ich opiekunom. Można dobierać je indywidualnie. Dzięki temu zyskają Państwo pełną informację o zdarzeniach w budynku oraz możliwość zdalnego zarządzania.
 2. Czy system inteligentnego domu wymaga pozwolenia?
  Instalacja automatyki domowej nie wymaga żadnych zezwoleń. Co ważne, dotyczy to zarówno smart home wykonywanego podczas budowy domu, jak i instalowanego w trakcie remontu.
 3. Czy warto zainstalować system smart home w małym mieszkaniu?
  Oczywiście, że tak. Muszą Państwo pamiętać, że małe mieszkania bardzo szybko się nagrzewają i przez to trudno jest ustawić termostat tak, aby nie było ani za gorąco, ani za zimno. Dzięki smart home temperatura będzie dostosowana do Państwa potrzeb i to automatycznie.
 4. Czy system inteligentnego domu jest awaryjny?
  Na szczęście nie. Oczywiście, jak w każdym urządzaniu może wystąpić drobna awaria. Zazwyczaj jednak naprawa jest bardzo szybka. Warto natomiast pamiętać o regularnych przeglądach, dzięki którym system będzie działał prawidłowo przez lata.
 5. Czy można sterować inteligentnym domem zdalnie?
  Tak. To jedna z podstawowych funkcji systemu smart home. Tutaj wykorzystują Państwo aplikację, która pozwala nie tylko na sterowanie, ale też podgląd w czasie rzeczywistym.       

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w ramach opracowania projektu, montażu i wdrożenia systemu smart home już dziś. Gwarantujemy pełne zadowolenie i wysoką jakość świadczonych usług.

NASZE DOŚWIADCZENIE W LICZBACH

0 +
LAT NA RYNKU
0 +
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0 +
m2 ZABEZPIECZONYCH POWIERZCHNI

Wszystko to sprawia, że montaż monitoringu, wykonany przez naszą firmę jest w pełni zgodny z wytycznymi, prawem i oczekiwaniami klientów. Instalacje kamer dostarczane przez Intelectro są oparte na najwyższej jakości podzespołach, których doborem i analizą zajmują się wyłącznie doświadczeni specjaliści. Skorzystaj z naszej wiedzy, zaangażowania i ambicji – zadzwoń i uzyskaj wycenę instalacji inteligentnego domu.

Jeżeli interesuję Cię projekt,  lub montaż systemu inteligentnego domu

i umów się na bezpłatną wycenę !